O mnie

CZEŚĆ!

NAZYWAM SIĘ EWA MAJCHRZYK-HES

 Jestem projektantką celów długoterminowych i poskramiaczką chaosu. Lubię, gdy za planowaniem idzie działanie nastawione na efekt. Nigdy jednak nie potrafiłam niczym geisza drobnym kroczkiem poruszać się ku wyznaczonemu celowi. Zawsze wydawało mi się, że coś z boku mi umyka. Pewnego dnia zamiast stawiać swój cel na końcu długiej, kilkumilowej drogi, postanowiłam go posadzić z nasionka, by wyrosło wielkie drzewo. Tak narodził się Bonzai.

Bonzaiowa historia

Nigdy by jednak nie powstał, gdyby nie moja … chaotyczność.
Za czasów studiów zaczęłam projektować wzory tkanin dla jednej z firm. Ciężko było mi pogodzić studia dziennie z pracą. Internety były jeszcze trochę na sznurek, o komórkach jeszcze nikt nie słyszał, więc jeździłam regularnie 120 km 2, 3 razy w miesiącu. Nie to jednak było tym, z czym poradzić sobie nie mogłam. Przygotowanie wzoru trochę trwało, a podejrzenie trendów z niemieckich magazynów dla gospodyń domowych nie wchodziło w grę. Na uczelni za to czekało mnie rycie w linoleum, które bardzo lubiłam i malarstwo u profesora z konceptualistycznym zacięciem. Zaczęłam wówczas szukać sposobów na ogarnięcie tego wszystkiego. Niestety większość książek doradzała linearne metody planowania, które średnio się u mnie sprawdzały. Jeśli postawiłam sobie za cel zrealizować projekt uczelniany, wzory były niezdarne i kapuściane. Tak samo było w odwrotnym kierunku. „Nie dopłyniesz do celu jeśli będziesz stać jedną nogą w jednej łodzi, a drugą w drugiej” – usłyszałam gdzieś. Zezłościłam się nie na żarty i wyznaczyłam sobie kilka działań, które zaczęłam realizować. Tak narodziło się działanie nieliniowe, czy korona drzewka Bonzai.

Dwa lata po skończeniu studiów założyłam swoją pracownię projektowanie wzorów tkanin i tapet. Metoda działania nieliniowego działała przez pewien czas, ale jednak czegoś jej brakowało. Prowadząc działalność wspólnie z mężem szybko okazało się jakie błędy popełniamy podczas planowania. Wtedy dowiedziałam się jak ważne jest gromadzenie odpowiednich zasobów, jak bardzo przydaje się automatyzacja i szukanie wspólnego mianownika dla wszystkich działań. Metoda Bonzai zaczęła się krystalizować, aż osiągnęła obecny kształt.

W końcu przyszedł czas, by wyciągnąć ją z naszych notesów i notesów naszych znajomych. Niech idzie świat i pomaga innym realizować cele bez poczucia chaosu.


ue bonzai
KONTAKT:
BONZAI
ul. G. Zapolskiej 23
41-218 Sosnowiec

tel. 606 666 343
NEWSLETTER:

    Zapisz się do naszego newslettera!

    Proszę czekać..

    Dziękujemy za zapis do newslettera!

SOCIAL MEDIA:
Bonzai 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.