Jak się zmusić do roboty?

"Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce..." - znasz to?  Ja tak.

Powody mojego "niechcemizmu" bywają różne. Czasem to strach przed porażką, a czasem przed sukcesem. Bywa, że ani jedno ani drugie tylko po prostu nie chce mi się.  Zwyczajnie i poludzkiemu.

Najgorzej, gdy dopada mnie to w trakcie realizacji jakiegoś bardziej długoterminowego celu. Najczęściej nie ma to związku z samym celem, a środkami, które do niego mają mnie doprowadzić.

Cel sam w sobie jest często atrakcyjny i kręci mnie to, co dzięki niemu mogę osiągnąć, ale działanie...

Co robić, gdy muszę podjąć działanie, na które nie bardzo mam ochotę?

Albo zrobić coś, co mnie przeraża w jakimś stopniu lub wydaje się nudne?

Jak każdy kapitan zasięgam porady Złotej Rybki. Serio.

Celem tego jest:
- pozytywne nakręcenie na działanie, które zostało wyhamowane,
- wyrzucenie strachu bądź nudy poza burtę,
- ruszenie czterech liter.

Eksperyment ze złotą rybką.

Na początek wyobraź sobie, że Twój okręt utknął po środku morza i nie czujesz ani jednego podmuchu wiatru. Tak samo czujesz się, gdy ogarnia Cię niemoc działania.

Przywołujesz więc Złotą Rybkę, która obiecuje Ci dać wiatr w żagle i wszystko to, co potrzebne byś bezpiecznie dopłynął do portu. Ujmując rzecz niemetaforycznie, dostajesz wszelkie potrzebne zasoby, wpływy, kontakty, które pomogą Ci ruszyć z miejsca.

Jednym słowem masz wszystko, tylko musisz ruszyć tyłek i stanąć za tym cholernym sterem. 

Masz to? Super!

 1. Sporządź listę wszystkiego co sprawia, że dane działanie jest dla Ciebie i Twojego celu niezwykle istotne. Wypisz powody, dlaczego to ma ruszyć realizację Twojego upragnionego celu do przodu.
 2. Przejrzyj listę dokładnie i ułóż wszystko w odpowiednim porządku ważności.  I jak? Czy czujesz się zaskoczony, że coś co wydawało się początkowo ważne lub co zapisałeś na początku przestało takim być? Może pojawiły się elementy, o których wcześniej nie pomyślałeś?  
 3. To teraz wyobraź sobie, że przeskakujesz w przyszłość i jesteś już po działaniu, które miałeś wykonać. Jak się czujesz? Zwróć uwagę na obrazy, dźwięki, zapachy i wszystko to co zajmuje Twoje zmysły. Zacznij wyostrzać wyobrażenie. Niech będzie mocniejsze i wyrazistsze, tak bardzo, że poczujesz motyle w brzuchu. 
 4. Teraz wróć z powrotem do chwili obecnej. Pozwól swojej intuicji sobą pokierować, niech podpowie Ci co jest potrzebne do tego, by ruszyć z miejsca. Zwróć szczególną uwagę na to, czego podejmiesz się na samym początku.
 5. Nie analizuj. Zrób to.

A teraz stań mocno na pokładzie, kawa w dłoń i rusz się w końcu, Kapitanie!

https://www.subscribepage.com/kompasbonzaipdf
ue bonzai
KONTAKT:
BONZAI
ul. G. Zapolskiej 23
41-218 Sosnowiec

tel. 606 666 343
NEWSLETTER:

  Zapisz się do naszego newslettera!

  Proszę czekać..

  Dziękujemy za zapis do newslettera!

SOCIAL MEDIA:
Bonzai 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.